Úterý, 18 ledna, 2022
- Reklama -

Zvolte správné zahradní lavičky a vytvořte si na zahradě odpočinkový koutek

Pro někoho je zahrádka hlavně v duchu zábavné péče o květinové záhony a sklízení zasloužené úrody. Jiní naopak v zahradě hledají šanci na dokonalý odpočinek. Odpočinkové koutky na zahrádkách bývají naprosto běžně a mnohdy jsou spojeny například i s místem na posezení a grilování pro celou rodinu.

Dnes se podíváme na pár rad, jak takový koutek zvolit a zároveň na vybavení, které v něm nikdy nesmí chybět.

Jak zvolit správné místo pro zahradní odpočinkový koutek?

Volba správného místa je zásadní, protože ovlivní spoustu věcí, které se do budoucna budou na plácku řešit. Orientace by se neměla odvíjet ani čistě na východ či západ. Ideální jsou úhly, kdy máte výhled na západní stranu, ale zároveň vám část odpočinkového koutku kryje chatka nebo živý plot, který zde tvoří stín.

Tohle rozpoložení je ideální, protože můžete mít zahradní lavičky pro posezení orientované jak do volného prostoru na výhled k západu, tak i do kryté části, aby zde byl v průběhu horkého dne k dispozici stín.

Místo by zároveň mělo být dokonale rovné. Na některých zahrádkách se to jen těžko povede, ale i zde hledejte co nejmenší možný sklon. Mnozí do budoucna na místě odpočinkového koutku totiž dělají dlažbu nebo terasu a srovnávání terénních nerovností je pak složitější.

Typické zahradní lavičky nabídnou dostatek pohodlí

Součástí musí být pochopitelně kvalitní zahradní lavičky. Jakmile se řekne odpočinkový koutek, tak si většina lidí nutně představuje příjemné posezení v měkkém potahu a dobré pití. Zahradní lavičky vám nabízí rozmanité možnosti výběru.

Najdete pevné lavičky z kvalitních materiálů, které nenabídnout tak moc pohodlí, ale nikdy je nedokážete zničit. Zároveň ale najdete i takové lavičky, které naopak nabízí spoustu pohodlí. Mají měkké polstrování a dokonce jsou mnohdy dělány i jako houpací lavice.

Houpací lavice jsou druhem zahradní lavičky, které se v průběhu let staly jednou z nejoblíbenějších věcí na různých zahrádkách. Jedou dělány jak pro jedince, tak i jako široké lavice, na které si mohou sednout standardně dvě až čtyři osoby. Navíc houpání na zádech se zavřenýma očima je opravdu jednou z nejlepších věcí, co zahrada může nabídnout.

Plánujete místo na grilování? Umístěte jej dál od laviček

 Mnozí při plánování odpočinkového místa myslí rovnou i na grilovací plácek. To je rozhodně dobrý nápad, ale z vlastních zkušeností je lepší dávat plácek s odstupem několika metrů od laviček. Sice si při chladném večeru neužijete tolik tepla z ohně, ale naopak vás nebudou trápit rozpálené uhlíky a čmoud při větrném počasí. Mnohé zahradní lavičky navíc jsou lehké a proto není problém je případně přisunout a odsunout podle potřeby.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat