Čtvrtek, 1 prosince, 2022
- Reklama -

Jak si půjčit o víkendu

Každý ví, že banky fungují jen v týdnu. Přesto si lze půjčit i o víkendu. Kdo tento produkt nabízí? A jak lze půjčku o víkendu sjednat? 

Ŕíká se, že čert nikdy nespí a zákony schválnosti fungují. A je to pravda. Auto nebo domácí spotřebič se rozbijí vždycky jenom v situaci, kdy to člověk nejméně čeká. Co když je to o víkendu a člověk nemá dostatečné finanční rezervy?

Někdy lze počkat na pracovní týden, avšak některé situace si žádají okamžité řešení. Tím může být rychlá půjčka o víkendu. Jak funguje a kde ji získat?

Jak získat půjčku o víkendu

Půjčku o víkendu nabízejí výhradně nebankovní společnosti. Ty mají různé podmínky, proto je dobré si udělat průzkum trhu a srovnání jednotlivých nabídek. Nedoporučuje se kývnout hned na první, ať vypadá jakkoliv lákavě. 

O půjčku o víkendu lze žádat dvěma způsoby. Nejčastěji se žádá online na webových stránkách poskytovatele prostřednictvím formuláře. Do něj se zadají základní údaje o žadateli, nahraje se doklad totožnosti a čeká se na schválení půjčky. To bývá velmi rychlé. 

Druhou možností je sms půjčka ihned úplně každému. Sms půjčka však vyžaduje předchozí registraci na webu a až následně se žádá prostřednictvím sms.

O půjčku o víkendu může požádat každý český občan starší 18 let. Tyto půjčky se vyznačují velkou rychlostí, protože nebankovní společnosti toho většinou moc nepožadují.

Negativní záznamy v registrech, nižší nebo nedoložitelné příjmy většinou nejsou problém. Víkendové půjčky lze proto také najít pod názvem půjčka bez registru ihned, rychlá půjčka nebo půjčka na ruku.

Kdo nabízí půjčku o víkendu

Subjektů, které nabízejí půjčku o víkendu, není moc. Jak známo, bankovní převody u nás přes víkend nefungují. Proto rychlá půjčka ihned na účet o víkendu nedorazí. Je sice možné o ni o víkendu požádat, avšak peníze budou na účtu až v pracovním týdnu.

Kdo tedy potřebuje peníze ihned o víkendu, musí se obrátit na společnosti, které umožňují výplatu v hotovosti na ruku. Peníze doveze buď kurýr, obchodní zástupce společnosti, nebo si je žadatel vyzvedne na čerpací stanici či v trafice.

Výhody a nevýhody víkendové půjčky

Vzhledem k tomu, že se nejedná o standardní službu v běžné pracovní době, je třeba počítat s vyššímu úroky, marží pro poskytovatele a také sankcemi za porušení podmínek.

Výhodou víkendových půjček je:

  • rychlost vyřízení žádosti
  • vysoká schvalovatelnost
  • peníze na ruku ještě týž den
  • půjčit si lze na cokoliv

Na druhou stranu mají tyto půjčky i řadu nevýhod. Jedná se o:

  • vysoké úroky, poplatky a sankce
  • někdy je vyžadován pravidelný příjem
  • lze si půjčit jen nižší částky
  • krátká doba splatnosti

Na poli hotovostních půjček se pohybuje mnoho lichvářů a podvodníků, proto je nutné každou nabídku dobře zvážit a taky si spočítat. Úroky a případné sankce totiž mohou půjčenou částku mnohonásobně převýšit.

Kdo tedy může, ať raději počká na pracovní týden a zajde do banky. Nebo si vezme jiný typ nebankovního úvěru, který bude zpravidla výhodnější.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat