Čtvrtek, 1 prosince, 2022
- Reklama -

Jak podpořit imunitu nejen na podzim

Je tady podzim a to znamená, že nastává období ucpaného nosu, kašle a bolesti v krku. Ale nenechte se zmást, protože i v létě vás může potrápit pořádné nachlazení, proto byste imunitu měli posilovat po celý rok. Jednou z nejčastějších příčin letních nemocí je klimatizace. Váš imunitní systém podpoříte dostatečnou konzumací ovoce, zeleniny, případně máte možnost sáhnout po vitamínových doplňcích. 

Vitamín D

Vitamín D hraje zásadní roli pro správné fungování imunitního systému dospělých i dětí.  Lidské tělo dokáže tento vitamín vyrobit v momentě, kdy je vystaveno slunečnímu svitu. Ale na podzim a v zimě sluníčko příliš nesvítí, proto mají lidé v tomto období vitamínu D nedostatek. Déčko se pochopitelně vyskytuje i v potravinách, nejčastěji ve vejcích, mléčných produktech, játrech a rybím oleji. Pokud víte, že se tyto potraviny ve vašem jídelníčku příliš nenachází, nebojte se sáhnout po doplňcích stravy. Vitamín D i rybí olej pořídíte v lékárně Dr. Max nebo na e-shopu Lékárna.cz. Pro děti seženete hravou verzi ve formě želatinových bonbonků. Pro dospělé je rybí olej k dostání nejenom v tekuté variantě, ale i v tabletkách.

Jestliže se chcete na zimu připravit a nakoupit suplementy do zásoby, vyplatí se sledovat akční nabídky a slevy. Na stránkách Tipli.cz nejenže můžete získat část peněz z nákupu zpět, najdete zde i mnoho online lékáren, které nabízí zajímavé slevové kupony. Doplňky stravy pro posílení imunity tak koupíte na e-shopu Dr. Max či na stránkách Lékárna.cz za výhodnější ceny. Využijte Tipli slevové kódy a zásobte se na zimu vitamíny a minerály!

Vitamín C

Známý vitamín C také podporuje imunitní systém, snižuje únavu a je vhodný jako prevence proti nachlazení. Asi nejčastěji lidé volí čaj s citronem nebo pomeranč ke svačině. Skutečná vitamínová bomba je rakytník. Ten obsahuje mnohem více vitamínu C než zmíněný pomeranč. I rakytník na Dr. Max e-shopu seženete v různých formách. Samozřejmostí jsou tobolky, pořídit lze i rakytníkovou šťávu či sirup, který je vhodný i pro děti. Jestliže vám rakytník roste na zahradě, máte vyhráno. Dalším zdrojem jsou například klasické šípky. Ze šípků si rovněž můžete doma připravit sirup, šťávu, čaj, ale třeba i šípkovou marmeládu.

Zdravá střeva

Naše střeva mají obrovský vliv na imunitu. Možná to zní až neuvěřitelně, ale přibližně 70 % imunitních buněk se nachází právě ve střevech. Aby střeva fungovala správně, je důležité přijímat vlákninu. Ta se nachází zejména v zelenině, ovoci, oříškách či luštěninách. Pokud víte, že zdravý jídelníček není zrovna vaší doménou, sáhněte po prebiotikách. Ještě lépe uděláte, pokud prebiotika zkombinujete s probiotiky. Lékárna.cz nabízí široké spektrum probiotik, prebiotik i vlákniny. 

V případě, že vás přece jen skolí nemoc a musíte užívat antibiotika, měli byste léčbu doplnit právě o zmíněná probiotika, která se postarají o zdravou střevní mikroflóru. Aby byla střevní mikroflóra v pořádku, dopřávejte si také zakysané mléčné produkty, jako je například acidofilní mléko, případně kysané zelí či sýry.

OBRÁZEK – https://pixabay.com/photos/oranges-citrus-fruits-fruits-1995056/ 

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat