Čtvrtek, 1 prosince, 2022
- Reklama -

Kde se mohou používat e-cigarety?

E-cigarety a ostatní moderní alternativy jsou čím dál oblíbenější a není se čemu divit. Na rozdíl od klasických tabákových výrobků při jejich užívání nevzniká zapáchající dým. To, že klasické produkty si nelze dopřát ve vnitřních prostorách může být důvod pro uvažování o změně.

Přestože i u elektronických alternativ je ve většině vnitřních prostorů jejich používání zakázáno, v gastronomických zařízeních je to jinak a záleží na rozhodnutí majitele.

Restaurace, bary nebo kavárny
Pokud to majitel povolí, mohou se alternativy, jako je třeba Pulze, používat v těchto místech:

  • v restauracích,
  • v barech,
  • v kavárnách,
  • v čajovnách,
  • v cukrárnách,
  • v bistrech nebo v ostatních stravovacích zařízeních.

Slušnost především

Všichni správní uživatelé by však neměli zapomínat na to, že nemohou jen tak někam přijít a vytáhnout svůj oblíbený výrobek. Nejprve je důležité zeptat se obsluhy, zda je užívání povoleno. Pokud ano, pak je v rámci slušného vychování správné dotázat se ostatních návštěvníků baru či restaurace, kteří sedí v nejbližším okolí, jestli jim nevadí pára z těchto produktů.

Popelník je kamarád obsluhy i zákazníků

Pokud dostanete na obě otázky kladnou odpověď, zbývá poslední důležitá věc: popelník. Po použití zařízení na zahřívaný tabák, mezi něž se řadí třeba Pulze, je důležité uklidit po sobě vyhořelou náplň. Jen tak na stůl nebo talíř však rozhodně nepatří a uděláte jedině dobře, když obsluhu o popelník požádáte. Na rozdíl od klasických špačků však nehrozí, že byste se měli o použitou náplň jakkoli ušpinit či, že by nepříjemně zapáchala.

Ptejte se i jinde

Stejná etiketa platí i v dalších situacích. Pokud jste například u někoho doma a rádi byste si vychutnali svůj oblíbený produkt, určitě se předem zeptejte, zda dotyčným něco takového nevadí. Při dodržení všech těchto kroků už vám zbývá jediné: mít zařízení dostatečně nabité, aby vám dlouho vydrželo, a také dostatek náplní.

Autor: Elena Gotfried

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat