Čtvrtek, 1 prosince, 2022
- Reklama -

Podzimní Karlštejn láká děti i seniory

Patříte k těm, kteří mají čas od času na starost vnoučata? Nebo se etablují jako hlídači pro děti svých kamarádů a přátel? Nebo jste dokonce povýšili na lektory zájmového kroužku nebo vedoucí dětské zájmové skupiny? Pak jistě víte, že udržet pozornost těch nejmenších je často hodně těžké, a proto se vždy hodí rady a tipy, jak děti zaujmout a dostat je přitom od počítačů ven do přírody.

Sázkou na jistotu, která přinese radost do dětských očí a zaručí úspěch v pozici vychovatele i pečovatele, je výlet do „luhů a hájů“ řeky Berounky. Necháte-li se unášet proudem vody a zamíříte přitom do až podhradí středověkého hradu Karlštejn, věřte, že budete okouzleni a nadšeni natolik, že se vám nebude chtít domů a jeden den na prohlídku okolí rozhodně nestačí.

Vláčkem do podhradí

Vhodné ubytování na Karlštejně nabízí stejnojmenný penzion Karlštejn, který se nachází přímo u nádraží. Výlet s dětmi tak může prozaicky začít jízdou vlakem, čímž se dětičky naladí na tu „správnou strunu“. V penzionu se nachází deset pokojů, které jsou koncipovány do rodinného typu. Pokud byste se rozhodli jet autem, pohodlně zaparkujete zdarma přímo u budovy.

Penzion Karlštejn disponuje restaurací, která se specializuje na českou kuchyni. V případě, že se chcete stravovat sami, udělejte booking apartmánu s kuchyňkou, kde si uvaříte podle libosti. Rozhodnete-li se stravovat v restauraci, máte snídani v ceně ubytování a není problém si v restauraci doobjednat polopenzi nebo plnou penzi. Poté, co budete mít zajištěnu střechu nad hlavou, nezbývá, než se začít věnovat tomu nejpříjemnějšímu, a to plánování samotných cílů výletování.

Kam se podívat?

Minout byste na nich neměli skvost ze všech skvostů největších – hrad Karlštejn, který nechal postavit český král a římský císař Karel IV. Jakmile se nabažíte historie v podobě architektonické i výkladové části, můžete se vydat zhlédnout zdejší zoopark, jehož největší raritou je pár bílých tygrů, nebo se můžete vydat procházkou do zatopených lomů Velká a Malá Amerika, nebo se pro komplexní dojem můžete vznést do oblak a zhlédnout zdejší panoramata z ptačí perspektivy. Stačí si jen vybrat, jaký styl a žánr trávení dnů volna si s dětmi zvolíte.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat